Skip to main content

Tüketici trendlerini avantaja çeviriyoruz 

Trendler, hareketler, kaymalar - ancak biz değişen tüketici algılarından ve tercihlerinden bahsediyoruz; işletmenizin başarısını belirleyen bunlara nasıl yanıt verdiğinizdir.

Tüketiciler, ürünleri giderek daha dikkatlice inceliyorlar. Güvendikleri, kendilerini özdeşleştirdikleri ve ürünleri özellikle kendi ihtiyaçları ve yaşam tarzları için tasarlanmış markalar arıyorlar.

Harika tada ve yapıya sahip tahıl barları arıyorlar; hangi kremlerin doğal besin öğeleri içerdiğini araştırıyorlar; hesaplı, gluten içermeyen unlu mamuller istiyorlar ve hangi yoğurdun az şeker içerdiğini ancak daha uzun süre tok tutacağını biliyorlar. 

Müşteri Faaliyetini Geliştirin 

Hızlı hareket eden bir piyasada ürünleri geliştirirken veya tekrar düzenlerken, yenilikçi bileşenleri ve teknolojileri hesaplı ve etkin biçimde nasıl dahil edeceğinizi değerlendirmelisiniz.

Ingredion’da bizler, mevcut ve yeni çıkan tüketici ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz ve bunları nasıl karşılayacağınız ile ilgili işletmenize tavsiye verebiliriz.

Sunduğumuz hizmetler, aşağıdaki alanlardaki makro trendler etrafında şekillenmektedir:

  • İçerik ekleyerek veya çıkararak yiyecek-içeceklerin sağlık ve besin değerlerini artırma.
  • Temiz etiketli daha basit ve en az derecede işlenmiş ürünler yaratmak.
  • Tüketicinin yiyecek, içecek ve kişisel bakım ürünleri ile ilgili duyusal deneyimlerini güçlendirme.
  • İçeriklerin, işlemlerin ve son ürünlerin satın alınabilir olmasını sağlama.
  • Ürün tutarlılığı, işlenebilirliği ve sürdürülebilirliği dahil uygunluk ve performans.

Ingredion Idea Labs ile İnovasyon

İnovasyon merkezleri ağımız olan Ingredion Idea Labs yoluyla formülasyon teknik bilgileri, CULINOLOGY® hizmetleri ve ileri işleme teknolojileri gibi uygulamalı araştırmaya, tüketici içgörülerine ve inovasyon yeterliliklerine yatırım yapıyoruz.

Ağızda harika bir his yaratan şekeri azaltılmış içecekler, hoş, kremsi bir yapıyı koruyan düşük yağlı süzme yoğurt gibi ürünler geliştirmenize yardımcı olabiliriz. Bilgimizden ve uzmanlığımızdan yararlanıp petrol ürünlerini biyoplastikler ile değiştirin, çevre ve maliyet yeterliliğinizi artırın veya yapılarınızın yumuşaklığını ve direncini geliştirin.

Karşılaştığınız zorluklar veya fırsatlar ne olursa olsun, Ingredion’daki uzmanlarımız ile işbirliği yaptığınızda tüketici ihtiyaçlarınızı son trende uygun piyasa başarı hikayelerine dönüştürebilirsiniz.

İrtibata geçin

Yerel ofisinizi arayın veya online form doldurun; yerel uzmanınız kısa süre içinde sizinle irtibata geçecektir.

Düşünceleriniz ve zorluklar ile ilgili hazırladığımız en son içgörü raporunda, satın alınabilirliğin sizler ve işletmeniz için en önemli hususlardan biri olduğu vurgulanmıştır. Farklı ürünler sağlama ve hesaplı kalma arasında bir denge kurmanın birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunun bilincindeyiz.

Formül masraflarından kısmanın maliyeti, ürünlerin tekstur, tat ya da diğer duyusal ve işlevsel özellikleri pahasına olamaz, özellikle de müşteri trendlerinin en üst noktasında kalmanız gerekirken.

Ingredion’da, üretimde tasarruf yapmanın daha güçlü ürün alımı veya yatırım getirisi ile aynı hizada olması gerektiğine inanıyoruz. Haydi bu dengeyi kurmak için birlikte çalışalım. 

Fark edilebilir ve en az derecede işlenmiş bileşenler müşteriler için gittikçe daha önemli hale gelmekte ve bu da temiz ve basit etikete yönelik trendi tetiklemektedir.

Ingredion’da bizler, bu alanda köklü bir düşünce lideri ve yenilikçiyiz. Sizlere dokuz ülke çapında kapsamlı özel piyasa araştırması, tüketici içgörüleri ve devam etmekte olan temiz etiket anketlerine erişim gibi hizmetler sunabiliriz.

Müşteri içgörüleri inovasyon sürecimizi hızlandırmakta olup son kullanıcılarınızın bayılacakları piyasa lideri ürünlerin oluşturulmasını sağlayabilir.

Temiz ve basit adlı arayışımızda son trende uygun çözümler ve büyüme fırsatları yaratmak için bizlerle çalışın.

Küresel sağlık ve beslenme trendleri, ürünleri güçlendirmek için nutrition plus’a veya bileşen eklenmesine odaklanmaktadır. Ancak nutrition minus olarak bilinen bileşen azaltma veya çıkarma işlemi de değerlidir.

Artı/eksinin bu şekilde yan yana bulunması, tüketicilerin gittikçe daha fazla istedikleri ve bekledikleri şeydir. Proteinler ve liflerle zenginleştirme ve şekerin, yağın ve kalorilerin çıkarılması, sağlık ve beslenme hikayesinin yalnızca bir parçasıdır.

Tüketicinin sağlık ve beslenme ile ilgili faydalara duyduğu ihtiyaç, genelde yaşamın evrelerine bağlıdır. Güçlendirilmiş sindirim ve kan şekeri sağlığı, enerji takviyesi veya kolay kilo kontrolü istiyor olsunlar; bu ihtiyaçlara cevap vermek ileriye geçmenize ve ileride kalmanıza yardımcı olabilir. 

Duyusal deneyim ürün, yiyecek ve içecek tüketiminin hayati, ancak genelde görmezden gelinen bir yönüdür.

Sizlerle yalnızca duyusal yönetimi en üst seviyeye çıkarmak için değil, aynı zamanda bunu dönüştürüp tüketicilerinizin zihinlerinde yeni zevk standartları belirlemek için de çalışacağız.

Rekabet gücünüzü eşsiz kılacak duyusal deneyimler oluşturmak için tüketicilerin ne yediklerini ve neyi arzu ettiklerini derinlemesine anlamak gereklidir.

Araştırmalarımız neyin yeni olduğu ve bir sonraki şeyin ne olacağı konusunda sizi, diğerlerinden önde tutacaktır. Örneğin tekstürün ürünü beğenme ve tekrar satın alma ile ilgili güçlü bir belirleyici etken olduğunu biliyoruz. Tekstür inovasyonu çalışmamızın bir parçası olarak, farklı yeme tarzlarını tanımlamak amacıyla tüketici ağız davranışları ile ilgili yeni bir araştırma yürüttük.

Test edilen tüketicilerin çoğunluğu çiğneyiciydi; bunu parçalayıcılar, eziciler ve emiciler takip etti. Bu bilgiler, ürünleriniz için kazanan yapı profilleri geliştirmemizde bize güçlü içgörüler sağlamaktadır.

Sıra dışı duyusal deneyim küresel bir trenddir ve bizler, sizi bu deneyimin en ön sırasına koymaya yardımcı olmak için buradayız. 

To top